Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novoroční pozdrav

Milí čtenáři a návštěvníci těchto stránek.

Rád bych vás pozdravil a jménem všech příslušníků naší čety popřál do nadcházejícího roku 2015 vše nejlepší, mnoho zdraví a úspěchů.

Přelom roku je vždy časem vhodným k zamyšlení nad uplynulým obdobím a dalším vývojem. Je tomu tak i v našem případě. Před rokem jsme byli přesunuti od zrušené Samostatné záchranné roty v Rakovníku přímo k 15. ženijnímu pluku do Bechyně. Dalo by se říci, že tento přesun, resp. jeho realizace a souvislosti, by byl vhodným námětem pro získání zkušeností a ponaučení, jak převádět jednotku AZ od jednoho útvaru k druhému.

S odstupem jednoho roku konstatujeme, že pozitiva převažují nad negativy. Každopádně tu (z našeho pohledu) nejdůležitější změnu ale nepřinesl přesun samotný, nýbrž reorganizace bývalé 15. žb na pluk, s velitelem pluku coby jediným statutárním orgánem. Pro laika možná nepodstatný rozdíl, v reálu ovšem zcela zásadní.

V letošním roce nás, jak pevně doufáme, čekají minimálně dvě cvičení a zřejmě i další aktivity navíc. Zdá se také, že se povedlo prolomit smůlu při náboru nových zájemců, situace vypadá v porovnání s minulými roky více než slibně. Určitým zdržením samozřejmě je, že někteří z nováčků musí absolvovat nástupní KZP ve Vyškově, čímž se okamžik jejich skutečného nástupu do Bechyně poněkud oddaluje. Potěšitelné nicméně je, že ještě stále nevyschl tenký pramínek zájemců z řad bývalých vojáků základní služby, kteří jsou velmi vítaní zejména s ohledem na jejich specifické odbornosti. Každopádně i nadále platí, že pro většinu pozic v naší četě je potřebná vstupní kvalifikace, jako např. nástupní odborný výcvik u HZS nebo řidičský průkaz sk. C. O to těžší je nové zájemce sehnat, ale pomaličku se to daří.

Touto cestou bych chtěl poděkovat všem svým kolegům, jakož i ostatním příslušníkům AZ, za jejich spolupráci a zajímavé podněty a dále pak pracovníkům KVV, z nichž někteří velmi aktivně spolupracují a sami zájemcům o službu v AZ doporučují zařazení v naší jednotce. Velký dík rozhodně patří funkcionářům a velitelům z řad 15.žp a 151. žpr za spolupráci a organizaci zajímavých zaměstnání.

Do nového roku Vám přeji vše dobré!

Dušan Havlíček, por. v zál.

velitel záchranné čety AZ 15.žp

 

zpět na úvod